Badania USG Ultrasonografia

Specjalizacje

Ultrasonografia w ADAD SCM Warszawa Praga oferujemy Państwu możliwość wykonania szeregu badań USG - Ultrafonografia przez doświadczony zespół specjalistów.

Ultrasonografia to badanie wykorzystujące zastosowanie ultradźwięków do badania oraz obrazowania budowy tkanek narządów wewnętrznych. Badanie USG pozwala lekarzowi na stworzenie obrazu przekroju badanego narządu.

Badania wykonujemy wysokiej klasy aparatem USG VOLUSON E8 Expert firmy General Electric.

Jest to jeden z najlepszych aparatów na rynku ultrasonograficznym. Aparat wyposażony jest w komplet głowic niezbędnych do wykonania badań USG wszystkich narządów dorosłych i dzieci oraz do badań dopplerowskich.

Aparat USG VOLUSON E8 Expert jest szeroko wykorzystywany w renomowanych, międzynarodowych ośrodkach diagnostyki prenatalnej: USG płodu, jak również do badań echokardiograficznych płodu, badań dopochwowych oraz badań dopplerowskich ciąży i narządu rodnego.

Każde badanie opiera się na dokładnym obejrzeniu obrazu ogólnie dostępną metodą tzw. dwuwymiarową 2D.

Przy wątpliwościach diagnostycznych, stosowana jest trójwymiarowa rekonstrukcja obrazu. Dzięki temu, po wykonaniu badania, możliwe jest "pokazanie dziecka" w formie bardziej trafiającej do wyobraźni rodziców.

Ultrasonografia Warszawa Praga SCM Jest wykonywana z wykorzystaniem najnowszej aparatury.

 

Nasi lekarze:

Dr hab. n. med. Ilona Michałowska

Dr Sylwia Pieńkowska