USG Genetyczne

Specjalizacje

Tak zwane usg genetyczne przesiewowe badanie prenatalne wykonywane w ciąży w okresie pomiędzy 11 tygodni 0 dni a 13 tyg 6 dni ijest zalecane do wykonania u każdej ciężarnej. W czasie badania oceniane jest szereg parametrów budowy płodu. Oceniane jest : wielkość płodu CRL ( wymiar ciemieniowo siedzeniowy czyli od czubka głowy do końca pośladków), NT - przezierność karkową , struktury anatomiczne płodu, przepływy w naczyniach płodu oraz w sercu płodu.

Do oceny ryzyka występowania wad genetycznych w usg genetycznym jest brane pod uwagę kilka parametrów, które wprowadzone do odpowiedniego oprogramowania pozwala wyliczyć ryzyko wystąpienia wad genetycznych: trisomii 21, 13 i 18 pary  chromosomów, czyli zepół Downa, zespół Patau, zespół Edwardsa.

Aby badanie było możliwe do prawidłowej oceny, konieczne jest spełnienie kilku warunków, które zapewniamy w ADAD SCM Warszawa:  badania usg genetyczne wykonywane są  na najwyższej klasy aparacie Voluson E8 Expert firmy GE, przez lekarzy posiadająch bardzo wysokie kwalifikacje potwierdzone certyfikatem Fundacji Medycyny Płodowej z Londynu.