Aktualności

 

Kardiochirurg Profesor Piotr Burczyński

Z dumą informujemy , że rozpoczeliśmy współpracę z wybitnym kardiochirurgiem dziecięcym Panem Profesorem Piotrem Burczyńskim

Dr hab. n. med. Jacek Sobocki

z dumą informujemy, że rozpoczęliśmy współpracę wybitnym chirurgiem gastroenterologiem  Panem Doktorem hab. Jackiem Sobockim.

Testy prenatalne Panorama

Informujemy Państwa że w ADAD SCM Warszawa Praga ofrujemy Testy Prenatalne PANORAMA (we współpracy z firmą Centrum Badań DNA Sp. z o.o.)

Panorama jest nieinwazyjnym, przesiewowym badaniem prenatalnym. Już od 9 tygodnia ciąży możesz otrzymać istotne informacje na temat Twojej ciąży. Test Panorama określa ryzyko pojawienia się u dziecka dodatkowego chromosomu - co związane jest z wystąpieniem poważnych wad rozwojowych. Najczęściej występujące zespoły wad genetycznych to zespół Downa (trisomia 21 chromosomu), zespół Edwardsa (trisomia 18 chromosomu), czy zespół Patau (trisomia 13 chromosomu). Test Panorama pozwala także na określenie płci płodu oraz mikrodelecji w tym zespołu DiGeorge’a. W czasie ciąży pewna ilość DNA dziecka dostaje się do krwioobiegu matki co pozwala na analizę tego materiału pod kątem pewnych potencjalnych schorzeń, które mogą wystąpić u dziecka.